Den otevřených dveří na posklizňové lince v Ivani

 

Dne 12. 6. 2015 byla po 6 měsících dokončena rekonstrukce posklizňové linky na středisku v Ivani. Ve stejný den na stejném místě proběhla také kolaudace 3 nových skladovacích sil o celkové kapacitě 500 tun obilovin.

Rekonstrukce posklizňové linky spočívala ve výměně staré čističky za novou značky DELTA CIMBRIA HEID, dále ve výměně dopravních cest a zejména v instalaci nového prachového filtru v ceně 1 milion Kč, který byl podmínkou pro získání dotace ze Státního fondu životního prostředí ČR. Dodavatelem technologie se ve výběrovém řízení stala společnost Agroing Brno s.r.o., na akci se dále podílely specializované stavební firmy z Hradce Králové a Olomouce, výškové a nátěrové práce zajistila firma Suno s.r.o., elektroinstalační práce provedla firma Elektroslužba Vybíral, o řadu přípravných prací se postarali sami pracovníci družstva a klempířství Šírek.

Výsledkem poměrně zdařilé investiční akce v celkové hodnotě přes 13,5 milionu Kč je zdvojnásobení výkonu linky, zvýšení skladovací a expediční kapacity, modernizace obsluhy a výrazné snížení hlučnosti a prašnosti. Současně byla provedena oprava čerpací stanice PHM a obnova vzhledu střediska.